Imiku toitmine Aptamiliga 18.05.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Olen 3-nädalase imiku ema ning hakkasin teda toitma rinnapiimaasendajaga, milleks on Aptamil. Rinda enam ei anna, kuna piima lihtsalt ei ole ja ei tule juurde ka.
Kusimus oleks järgnev, toites Aptamiliga, kas ma pean andma imikule lisaks vett juurde, et tal ei tekiks vedelikupuudust või pole see vajalik? Palju peaks imikule vett andma või sobib selleks ka kummelitee?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kui valmistate piimasegu täpselt pakendil olevate juhiste järgi, siis tavaolukorras lapsele lisajooki pakkuda ei ole vaja, piimasegu katab sarnaselt rinnapiimaga kogu beebi söögi- ja joogivajaduse.
Eriolukordades, kui lapse vedelikukaotus on suurem - näiteks palavatel suvepäevadel või kui beebil on palavikuhaigus või kõhulahtisus, siis tuleb pakkuda juua juurde ka toiduvaheaegadel. Tavaline leige vesi sobib selleks kõige paremini. Võib olla täiesti harilik kraanivesi (kindluse mõttes võib selle ka ära keeta). Koguse määrab ära imik ise - kui janu on kustutatud, siis ta juua enam ei võta. Tänapäevaste seisukohtade järgi ei peeta tee andmist imikule enam sobilikuks (s.h. kõik taimeteed)
seal sisalduvate parkainete tõttu, mis takistavad piimas sisalduva kaltsiumi imendumist.

Kui Teil on rohkem küsimusi imiku toitmise suhtes, saab alati pidada nõu oma perearsti või pereõega või ka pöörduda spetsiaalse imetamise nõustaja poole (ka siis, kui toidate piimaseguga). Lisan lingi:
http://www.perekool.ee/index.php?id=981

lugupidamisega,
Le Vallikivi