D-dimeer ja südame puperdamine 16.04.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, selline probleem, et d-dimeeri näitaja on kõrge: on olnud 2,7 siis 5,8 oli 2 kuud tagasi ja eile oli 2,5. Olen käinud kopsuuuringul kompuutris ja jalad on ka kontrollitud ultraheliga, aga midagi ei avastatud.
Mul süda vahel puperdab, nagu oleks mingi kramp seal ja arvan, et äkki sellest, et d-dimeer on kõrge.
Mida soovitaksite !?

aitäh !

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
D-dimeerid kui sellised südant kloppima kindlasti ei aja. Eriti arvesse võttes asjaolu, et südamekloppimise vastu aitab Teid hästi selline ravim nagu Zoloft, mis on mõeldud depressiooni ja ärevushäirete raviks. Südamekloppimine ja kägistav ängistustunne on ärevushäire üks levinumaid sümptomeid.
D-dimeerid on analüüs, mis näitab verehüübe lagundamisprotsessi. Kui Teie jalad ja kopsud on kenasti uuritud, oletan, et ka maksaanalüüsid tehtud ja korras ning muu tervis samuti uuritud, siis ma kahtlustaks, et normist kõrvale kalduvad numbrid võiks olla pigem verevõtmistehnikast tingitud kõrvalekalded - D-dimeeride analüüs on ülitundlik, see peab olema võetud võimalusel kella 7 ja 9 vahel, vähemalt 12 tundi peale sööki. Enne veeni punkteerimist peab patsient istuma või lamama 10-15 minutit. Žgutti mitte kasutada! Kui see pole võimalik, siis vabastada žgutt kohe, kui nõel on veenis. Žguti pealhoidmise korral üle 1 minuti on proov analüüsiks kõlbmatu.

Kindlasti tuleb jätkataZolofti tarvitamist arsti poolt ettekirjutatud koguses ja perioodil pikaajaliselt, siis ei piina Teid südamekloppimine ja teised ebameeldivad sümptomid.

Lugupidamisega,
Le Vallikivi