Bilirubiini taseme kõrgenemine 08.12.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin Teie arvamust.
Olen 28a. naine.
Olen natuke mures, miks mul bilirubiin on kõrgenenud. Suvel näitas proov 29,9 ja eelmisel nädalal tehutd proov oli 24. Kuigi aastal 2008 oli bilirubiini näit ainult 12, kõik oli normis. On tehtud ka maksaproovid, aga need olid korras. Harva tekib paremale poole kõhtu tugev äkk-valu. Kas võib olla bilirubiini tõusuga seoses, et on sapikivid v sapiteede sulgus vms? Kaal on madal ja juurde ei tule ühtegi kilo (161cm ja 43kg), juuksed on meeletult lahti. Kas neid võib seostada bilirubiini tõusuga? Emal on olnud kunagi raske maksaoperatsioon, eemaldati vasak sagar ja sapipõis. Olen ka vb riskigrupis. Mis uuringut oleks vaja, mis näitab sapikive v sapiteede seisukorda? Kas bilirubiini kõrgenemist on vaja ravida?
Tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan hilisema vastuse eest. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule, kes koostab edasise uuringute ja konsultatsioonide plaani. Kindlasti oleks vaja ultraheliuuring, viirushepatiitide diagnostika, gastroenteroloogi konsultatsioon.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi