Punetav ja sügelev kurk 27.10.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 19aastane noormees. Kurk on punetanud ja sügelenud juba aastaid. Kurk on pidevalt punane aga ei valuta. Kurgulagi kiheleb tihti. Külmetushaigustega valutab nagu teistelgi aeg-ajalt. Olen kasutanud erinevaid kurgurohtusid sh Bioparox, Faringodol, Neo-angiin, taruvaigu saialille aerosooli, samuti olen võtnud Claritine'i, kuid abi pole olnud. Perearst võttis suust süljeproovi analüüsiks, kuid need näitajad olid korras. Paluks nõu, et kas tuleks äkki pöörduda kurguarsti poole ja millest see võiks tingitud olla? Ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Võimalikud sagedasemad haigused mis annavad kirjeldatud vaevuseid on krooniline mandlipõletik ja mao-söögitoru reflukshaigus. Mandlipõletiku võimaldab kaudselt hinnata analüüs AOS tiiter, reflukshaigust ravitakse aga maohapet vähendava ravimiga. Pidage nõu oma perearstiga, kolleeg uurib ja mõtleb edasi, vajadusdel ka konsulteerides kitsama erialaspetsialistidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi