`süda valutab` 07.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Minul selline mure, et rindkere niiöelda valutab, südame kohalt. Süda ise ei valuta, selles olen päris kindel. Kui keeran oma keha vasakule ja paremale käib rinnus nö väike krõks ja siis on kõik korras. Uuesti tekib see tavaliselt hommikul (armastan magada kõhuli, käed üleval). Tean, et sellel `haigusel` on ka mingisugune raske nimi, nimelt olen Delfi portaalis selleteemalist artiklit lugenud. Seal soovitati minna perearsti juurde, kes soovitab mingeid kindlaid lülisamba harjutusi, kuid minu arst ei osanud midagi soovitada. Äkki oskate teie öelda millised need harjutused on või anda nõu kust võiksin selleteemalist infot leida.

Neiu 20a

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Hea meelega loeksin Delfi kommentaari, millele Te viitate.

"Krõksud" rindkere piirkonnas pärinevad tavaliselt kas lülisambast või teistest liigestest. Tavaliselt ei ole Teie vanuses tegemist haigusega, vaid "krõksud" tekivad liigese liigutamisest. Mõnikord on tegemist ka rühihäiretega, mis vajaksid kindlaid lülisamba harjutusi. Soovitaksin Teil pöörduda taastusravi arsti poole, kes oskab Teid juhendada ja näitab Teile selliseid harjutusi.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst