pikaajaline nohu 31.08.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, mind vaevab nohu mis on kestnud um.3 a, vahepeal on läinud paariks kuuks ära, kui taas tagasi tulnud. Kevadel tegin antibiootikumide kuuri ja sain taas paariks kuuks nohust lahti, nüüd on nohu taas tagasi ja võtsin samuti antibiootikume (Fromilid250) kuid nohu ära läinud ei ole. Niivõrd halb on olla juba, nina on koguaeg kinni ja suukaudu pean hingama. Mis edasi tegema pean? Kas mul on krooniline nohu? Kas selle vastu on ravi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vajalik on ninaneelu uuring, esmane võte on röntgenogrammid põskkoobastest ja ninaneelust. Vajadusel ka kompuuteruuring. See annab viited edasisteks sammudeks. Sedasorti vaevus on peaegu alati sekundaarne, st on mingi esmane põhjus või anatoomiline muutus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi