Kõrva juures kühm 22.05.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mõned päevad tagasi tundsin, et kõrvalesta juures on kergelt valus. Kui sõrm panna kõrvalesta ( koht kus on ka kõrvarõnga auk) ja nö kaela vahele on tunda imelikku punni. Koht ei puneta ega pealtnäha pole arugi saada, kuid puudutades on see valus, punn liigub kergelt naha all, kõrv on paistes natuke ja kõrva sees on tunda ka teravamat valu. Kusjuures kõrv tundub olevat ka tiba lukus.
Kas peaksin kartma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Karta pole vaja, aga põhjuse peab leidma. Kirjeldus sobiks lümfisõlme põletikule, mile põhjus tundub olevat väliskõrva põletik. Soovitan perearsti külastust ja asja lähemat uurimist ja parima laehnduse leidmist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi