Punakas laik kanna all 24.03.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus järgmine. Parema jala kanna all on juba mitu aastat olnud selline kord vähem -kord rohkem punakas (lillakas) laik. Ta ei ole üldjuhul valu teinud ega mingeid muutusi pole ka sellel olnud. Aga täna öösel hakkas selline tuikav valu, mis segas natuke ka magamist. Olen rase ja kui õigesti mäletan siis andis see mõnel üksikul korral tunda ka minu esimese raseduse ajal (aastal 2004). See valu kestab ka nimetatud ööle järgneval päeval. Lugesin internetist infot ja loodan südamest, et see ei ole gangreen, kuigi sümptomid tunduvad sellised olevat. Mingeid haavasid ma ei mäleta, et mul seal olnud oleksid. Palun andke nõu. Registreerisin aja ka oma perearstile igaks juhuks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kindlasti ei ole see gangreen. Võimalusi on mitu. Näiteks võib halveneda loote survest kõhuveenidele venoosne äravool jalgadest, tulemuseks on valulikus, pakitsus jalas. Laik iseenesest ei tohiks valu teha, kuigi seda peaks arstile näitama ja uurima millest see võib olla tingitud.
Soovitan väga minna oma perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi