resistentne trombotsütopeenia 19.03.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Küsiks täpsemalt ülalnimetatud haiguse- resistentne trombotsütopeenia kohta.
Millised on tema tekkepõhjused ja kas on kuidagi võimalik hoiduda teda kordumast?
Nimetatud haigus on mu lähisugulasel, ta on 35-aastane mees. Esimest korda ilmnes see haigus 7 aastat tagasi- tekkisid verevalumid üle keha, üks oli ka ajus. Liikuda omal jõul ei saanud, liikus ratastoolis. Viibis haiglaravil paar nädalat, seejärel haigus taandus. Uuesti lõi see välja 2 aastat tagasi, siis eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses uuesti. Sümptomiteks jällegi verevalumid üle keha.
Raviks saab prednisoloni. Tema raviarsti kinnitusel pole seda haigust võimalik ära hoida ega ka lõplikult ravida, kas jagate tema arvamust, või on siiski mingi võimalus?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kahjuks ei saa väga napi info põhjal anda vastust. Saan soovitada hematoloogi teist arvamust. See annab patsiendile ja tema lähedastele kindlustunde, et asjad on tõesti nii. Raviks kasutatakse olenevalt seisundist hormoonravi, trombotsüütide ülekannet, plasmafereesi jm.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi