vereanalüüs 02.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas Eestis on võimalik vereanalüüsiga testida organismi vitamiinide ja mineraalide sisaldust? Kui jah, siis kus, ja kui palju see maksma läheks?

Tänan!

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Kahjuks ei saa ma Teie küsimuse mõtttest päris hästi aru. Milleks Te tahate määrata KÕIKI organismi vitamiine ja mineraale ? Tavaliselt määratakse analüüsid mingite kaebuste korral. Kui inimesel kaebuseid või kõhklusi ei ole, siis on vist ebaotstarbekas ja ka kallis määrata kõiki parameetreid. Konkreetsete analüüside ja hindade kohta soovitan vaadata Tallinna Diagnostikakeskuse ja/või HTI-Laboriteenuste AS kodulehekülge.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst