raske hingata 25.02.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 22. aastane neiu ja viimased pool aastad on imelikud hingamis probleemid esinenud. Tavaliselt käib see südame kloppimisega koos ja õhtuti. Selline kerge lämbumis ja oksendamis tunne, mis tekitab ka paanika hooge. Eriti tugev võib see olla kui olen täiesti üksi või joon kohvi õhtul. See on olnud küll mingi viis korda poole aasta jooksul, aga ma ikkagist olen mures, kuna midagi taolist pole varem juhtunud.

Muidu üritan käia trennis ja jälgida mida söön. Mingid tugevat stressi ka ei ole mis seda võiks põhjustada. Mida Te saakside soovitada või mis see võiks üldse olla? Äkki oleks vaja teha mingeid uuringuid või pöörduda kindla spetsialisti poole? Muidu olen täiesti terve ja peale kerget grippi haigestumist pole viimasel ajal olnud ja suurem osa ajast tunnen ennast 5+.

Aitäh abi eest :)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan perearsti külastust, arstliku läbivaatust, esmaseid uuringuid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi