Kõris veider "klimp", juba üle nädala 03.02.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Üle-eelmisel Pühapäeval hakkas tekkima ebanormaalne tunne, nagu oleks kõris mingi klimp. Hästi korraks pidi kuristama, et sellest lahti saada. Tänasel päeval ei saa ilma väikese kuristuseta olla ühte minutitki.

Korraks arvasin, et see on lihtsalt mingi loll harjumus - samas kui mõnda aega "klimpi" ära ei aja, on hingamine veidi raskendatud - vahepeal hingates käib ka selline niiöelda "plõks" (plõks - midagi pressib kuskilt läbi ja teeb häält).

Tõenäoliselt väga ebaloogiline probleem, aga see on kujunenud juba üpris häirivaks. Tasuks perearsti poole pöörduda?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
kindlasti tasub. Tükitunne on üsna sant vaevus nii patsiendile kui arstile. Õnneks on nii, et tõelist tükki kõris õnnestub näha väga harva, 95% on see ainult tunne. Et sellest tundest lahti saada peab muidugi selle päris tüki olemasolu uuringutega välja lülitama, seejärel on raviks psühhoteraapia, ärevushäire ravi jm.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi