TÜSISTUS 18.01.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Olen 40 aastane naine.Tervis on enamvähem korras olnud.Aasta tagasi olin südamega arstil ja sain diagnoosiks ärevushäire.Augustis oli mul puukborrellioos ja puukentsefeliit. Ravi lõppes septembris.Alates oktoobrist on mul peaaegu igal õhtul väike palavik.Tunnen et olen järsku täiesti väsinud,silmad tuikavad,kraadides on palavik 37-37,5.Septembrikuust saadik üsna tihti higistan öösiti. Toatemperatuur on11-13 kraadi.Paar päeva tagasi tekkisid silmade alla põsesarnade kohale kotid[alla vaadates ma näen põske,enne seda ei olnud].Täna hommikuks oli silma tekkinud verevalum.Töötan mikroskoobiga ja arvutiga.Mind häirib väga palavik,kuna tunnen ennast jõuetuna - kas võib olla tegu tagasi tulnud borrellioosiga[siis tundsin end sarnaselt] või võib olla tegu tüsistustega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kõik on võimalik. Ka see, et tegemist on infektsioonijärgse seisundiga. Soovitan nõu pidada pere ja nakkusarstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi