õine higistamine 29.12.01 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Millest tuleb mehel õine higistamine,isegi võib õelda higist läbi märg olek,tavalise magamise ajal.Mingit haigust tal diagnoositud pole,ka kopsutuberkuloosi suhtes on uuritud.Kas see on haiguslik või on olemas selliseid inimtüüpe,kes magamise ajal tihti higist leemetavad?

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Sageli on öised higistajad ka korralikud norskajad. Norskamise ajal liigub pehmesuulagi allapoole ning võib tekkida suhteline hapnikuvaegus.

Kahjuks ei saa Teie poolt kirjeldatud kaebuste põhjal Teie mehel ühtegi konkreetset haigust diagnoosida.

Lugupidamisega,

Dr. Eero Merilind

perearst