millega võiks tegu olla? 08.01.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, dr. Veskimägi!
mure nimelt selline- kas närvipõletik võib olla ka koos väikese palavikuga... mul silmad-silmamunad(paremas on hooti tugevam valu) valutavad juba 7-ndat päeva ja ka pea valutab kuklast(vahel vajub valu terve pea peale laiali, peavalu ei ole pidevalt ega väga tugevalt, migreeni pole kunagi esinenud). silmavalu on püsiv olnud kõik need päevad(aegajalt kaob aint korraks- max 30-60 minutiks). Silmad ei ole ülekoormust saanud(ei ole nn. "kontorirott", ei käi ka hetkel tööl, puhkan), ei ole silmnähtavalt punased, kukkunud pea peale ka pole, samuti ei saa asi olla gripis/külmetuses - ei ole külmetusele vastavat enesetunnet(pole nohu, köha, liigesevalu, söögiisu on alles- tavaliselt gripis olles isu mul pole, ei ole külmavärinaid olnud, pole tunnet et "ei jaksa"...pole kunagi varem suutnud grippi "püstijalapeal" läbi põdeda... kuigi väsimus on(tekib hooti meeletu magamise isu), aga see on mind juba mõnda aega vaevanud- söön sügisest alates amantadini (neuroloogi poolt antud). temperatuur kõigub 37,0 ja 37,6 vahel( kõrgem temp. võib olla ka sellest, et mul mõne päeva pärast on algamas "päevad"- enne algust mul tavaliselt tõuseb temp. 37,0-37,4ni).
küsin seetõttu, et mul kahtlustatakse SMi(pean olema jälgimisel).Kas võib olla silmapõletik ilma, et nägemine oleks udune või topelt.silma-ja peavalu teevad olemise ka veidi uimasemaks... ise kahjuks ei oska ära tunda ägenemisi veel. Kui tegu oleks siiski külmetusega, kas siis ei peaks see juba nädalaga ka läbi olema põetud? kuna suurt palavikku pole olnud siis pole ka palavikualandajaid söönud.... korra ühel õhtul 0,5 paracetamoli.
ja minu neuroloog ütles mulle dets.-s, et jaan. -s on ta 3 nädalat töölt ära. kas võib kahtlustada ägenemist? ise küll väga ei usu sellesse...
Või võib tegu olla pigem siiski mingi külmetuse erivormiga(et miks palavik väike-kui see pole just "päevadest", söögisiu on alles, jõuan ringi liikuda,pole muid gripile iseloomulikke tunnuseid)....
mingist paanikahäirest pole mõttet rääkida- ma selleks liiga külmalt kalkuleeriv inimene.. lihtsalt küsiks Teie arvamust..
aitäh vastuse eest! neiu, 26a

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kõik on võimalik ! Nii mööduv viirusinfektsioon senistest erineva haiguspildiga või ka Teil kahtlustatav SM. Selle kahtluse korral jälgitakse patsienti ja tehakse 1 x aastas kvaliteetne magnetresonantskompuuteruuring peast, lisaks ka elektromüograafiline uuring vajadusel.
Muud ma ei saagi vastata. Ikka hea koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi