Palaviku tunne ilma palavikuta 28.11.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kuna ma olen selle üle imestanud juba mitu aastat, aga erialase sõnavara mittetundmise tõttu ei oska selle kohta infot ise otsida, siis küsin Teie käest.

Iga inimene teab, mis tunne on, kui tal on palavik. Mul on see tunne, kui olen vahest külmetanud(näiteks lükkasin lund ja pärast olin märgade jalgadega tükk aega) või kurnatud. Pea on raske ja paks, kergelt valutab, keha on kuidagi valus ja "suriseb", jõudu ei ole,lausa nõrkus, keskenduda ei suuda. Ühesõnaga selline haige on olla. Aga kui kraadida, siis kunagi palavikku pole, ja töölt koju ka jääda ei saa, kuigi kui kraadiklaas näitaks palavikku, siis ei kõhkleks selles.

Kas on võimalik, et kaks inimest on sama haiged, ainult et ühel on palavik ja teisel pole? Või mida sellest üldse arvata?

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Palavik on üks paljudest keha vastusreaktsioonidest haigustekitajale. Palaviku intensiivsus sõltub sajast üksikasjast. Kuid ega palaviku puudumine, kuid muidu halb enesetunne ei tähenda, et peate tingimatta tööl käima. Pidage nõu oma perearstiga, ta leiab Teile parima ravi ja ka reziimi sealhulgas ka tööst vabastuse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi