Rinnus tekib neelamisel valu 19.11.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 36-a. naine. Lapsi mul ei ole. Viimase 3-4 päeva jooksul tekib neelamisel paremal pool rinnus hetkeline tuim valu, olenemata sellest, mida neelata - nii tahke toidu, vedeliku ja vahel isegi sülje neelamisel. Millest see võiks olla? Mingis muus olukorras (nt. füüsilise pingutuse korral) valu ei esine. Kõrvetisi pole mul kunagi olnud. Ei ole ka muid kroonilisi haigusi, astmat, südame- või vererõhuprobleeme vms. Ei suitseta. Suure koormusega trenni kah ei tee, ainult võimlen. Kaal on normaalne või isegi veidi alla normi.
Oleksin tänulik, kui oskaksite mulle selle kohta midagi öelda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ehk jälgiks ja võtaks arstiga ühendust kui vaevus püsib üle 5 päeva või lisanduvad ued sümptomid. Läheks väga pikaks, kui hakkaksin üles lugema sellise vaevuse võimalike põhjuseid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi