Kõhukinnisus ja valu 23.12.01 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on probleeme kõhukinnisusega - toitun korrapäraselt 3 x päevas, söön kiudaine tablette Bi Fiber, putrusid ja täisteraleiba, sooja toitu. Kuid kui olen pikemat aega söömata, näiteks reisidel, kus ei ole võimalik kest päeva sooja toitu süüa, hakkab kõht hirmsalt valutama ning isegi ibuprofen ei aita.

Kas oleks vaja teha mingeid soolestiku uuringuid, sest kõhukinnisus vaevab mind juba pikemt aega ja vahest ei käi kõht isegi 4 päeva läbi.

Teie vastust oodates,

Helen.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija

Sageli on kõhukinnisuse põhjuseks soolestiku funktsiooni häire ning tegemist ei ole haigusega. Üldiselt on Teie toitumine eeskujulik ning antud kaebuste põhjal on raske ütelda, millest kõhukinnisus on tingitud. Soovitan antud küsimuses konsulteerida ka gastroenteroloogiga, kes teeb ka vajadusel vajalikud uuringud.

Lugupidamisega,

Dr Eero Merilind

perearst