Tasakaaluhäired 28.10.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Ei leia siit lehelt kõrvaarsti, seetõttu siis küsin perearstilt.
Eile hommikul ärgates tabasid mind kirjeldamatult ägedad pearinglushood oksendamisega, päevapalatist sain esmaabi, täna hommikul jälle, veidi tagasihoidlikumad küll j aoksendamiseta, kõrvaarst saatis kompuutrisse.

Lugesin siis ise netist järgmist juttu ägedatest lühiajalistest pearinglustest:
....kõrvadest tingitud tasakaaluhäire, esineb sageli üsna tugevana, alla minuti kestva pearinglusena näiteks pikali olles küljelt teisele pöörates või järskude pealiigutuste puhul. Seda põhjustavad sisekõrva otoliidsest kanalist pärit kaltsiumkloriidi kristallide sadestumine poolringkanalitesse. Kõrvaarsti vastuvõtul on võimalik teatud liigutuste seeria abil juhtida selle sisekõrva muudesse osadesse, mille puhul pearinglus lakkab.

Küsin, kas teate soovitada kõrvaarsti, kes näitaks või kirjeldaks, millised on need harjutused. 10. novembriks sain aja neuroloogi juurde, 1220-st sain teada, et selliseid asju ravib neuroloog.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vaatame mida neuroloog räägib, ehk on sellest abi. Kui mitte, siis annab nõu kõrvaarst, kõik on nad tublid ja teavad päris hästi oma ala ja kindlasti ka harjutusi poolringkanalitele.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi