Kõhus midagi lahti? 23.10.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Probleem kui selline on järgmine.
Hommikuti ärkan tihti häda peale, mul vaja iga hommik wc minna, et saada edasi magada. Tihti peale 7:00 hommikul uni häiritud. Põis nagu ei pakitse, aga kõhus nagu oleks vahel punnistunne või siis nagu kõht täis tunne ja hommikul ärgates on tihti väljapuhkamata tunne kuna ülakeha oleks nagu läbilopitud, peksasaanud... Isegi peale uue voodi ostmist, millel pehmem madrats, on tihti luud ja kondid peale ärkamist kanged. Ise arvan, et ehk on seotud see mingi organismist tuleneva häirega.
Veel selgituseks niipalju. Vereproovid on tehtud, kõik normi piires seni. Ka neerud korras. Hetkel pooleliolev ravi on määratud nahaarsti poolt, naha sarvestumine. Ja nahaarst saatis mind ka kurgu-kõrva arsti juurde, et kontrollida kurgumandleid.
Ja tavaliselt on veel nii, et veidi peale hommikusööki kaob selline imelik tunne kõhust ära või siis pole tähele pannud päeval enam. Põis ka nagu otseselt valuta. Lugesin leitud vastustest, et kaksteistsõrmikuhaavandid põhjustavad tühja kõhuvalu, samas võib olla ka, et kõht võib-olla tihti gaase täis. Ma olen uurinud siit ja sealt, aga ühest vastust ei oska enda jaoks leida.
Ehk oskate aidata või seletada...

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Torisen veidi Teie küsimuse üle, mure on mõistetav, kuid olete jätnud saladuseks oma vanuse, soo, põetud haigused ja sajad muud pisiasjadena näivad olulised faktid. Saan vaid soovitada arstide külastust ja kena uuringute-ravi-jälgimisplaani koostamist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi