nohu nakkamine 12.09.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Sügis käes, lapsed sageli nohused. Lasteaias jälle teemaks, millise nohuga võib laps kollektiivis olla. Palun teavet, millal ja milline nohu nakkab? Kas ja millal peaks laps nohuga kodusele ravile jääma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Äge nohu on ägeda ülemiste hingamistede sümptomiks. Sellega kaasneb ka köha ja turtsumine, mis piserdab haigustekitajad ikka päris 10 m radiusesse. Kena on, kui ravida nohu välja ja laps terveks. Seda peaksid tegema kõik lapsevanemad oma kollektiivi lastega. Kurb, kuid tavaline on see, et lastekollektiivi lapsed on sügisest kevadeni stabiilselt "tatised" vaheldub vaid haiguspilt, omavahel vahetatakse ka erinevaid haigustekitajaid. See on aga mõneti kultuuri küsimus, kas viia oma veidi tõbine laps kollektiivi või korraldada kodune valve ja tegevus. Vanasti oli igas lasteaias meditsiiniõde, kes kraadis lapsi ja vaatas kurgud üle, tõve olemasolul laps kollektiivi ei saanud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi