Seedimine ja pärasool 09.09.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Olen 29 aastane mees. Viimasel ajal, alates augustist, on tekkinud probleemid seedimisega ja pärak annab pidevalt nagu tunda. Otseselt valus ei ole, aga eriti just istudes justkui rõhub ja päraka servas on näpuga tunda kõvemat mügarikku. Vahel harva on tunda ka teravam valu. Seedimisel tekivad tihti puhitused ja gaasid ei taha hästi väljuda, peale söömist ajab röhitsema. Peale selle on väljaheide muutunud justkui katkendlikuks ja peenikeseks. Verd pole õnneks siiski märganud. Millega võiks tegu olla ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan paari erinevat tõbe. Valulik mügar pärakupiirkonnas on tõenäolisemalt hemorroid ehk päraku veeni põletikuline laiend. Selle raviks on parim külm kompress, kasvõi jääkuubik marlilapi sisse ja tuharate vahele kuni sulamiseni, siis korrata. Kõhupuhitusel on hästi palju erinevaid põhjuseid alates sügisandidest kuni bakterite tasakaaluhäirete ning teiste haigusteni. Kui vaevused püsivad, siis perearsti vastuvõtule esmasteks uuringuteks ja edasise plaani koostamiseks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi