Kehv enesetunne viimased paar kuud 03.09.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 22 aastane neiu.
Viimase paari kuu jooksul olen tundnud ennast üldiselt kehvasti.

*Valud alakõhus-alaseljas, mitte kõige tugevamad (hetkel kuskil 4 päeva.) Kartsin, et olen külmetanud, käisin perearsti juures, kes tegi selle nö. kiirvereproovi (üld) ja ei leidnud mingisuguseid põletikunäitajaid. Katsus ka kõhtu ja arvas, et probleem on günekoloogiline. Käisin siis günekoloogi juures, kes mind läbi vaatas (analüüse ei teinud), ütles et tema ei näe et miskit viga oleks.
Ise kahtlustasin ka mingi hetk gaase.. kuid sellel põhjusel vist mitu päeva järjest ei valuta?
*Uriinil tugev lõhn, kui nö. veidi kauem oodanud wc-sse minekuga.. ,varem seda ei olnud. Ka eraldub teda viimased 4 päeva natukene tilkadena.. naerdes või mingitel teatud liigutustel.
*Kael valulik vahelduva eduga, tagantpoolt ja külgedelt.. nö. pinges. Külmaga tihedamini. Võibolla tingitud tööjuures mingist sund-asendist (midagi lugedes, arvutitaga trükkides.. samas varem ei olnud.
*Varasemast kiiremini higistama hakkamine. ..kiirustades kuskile siis, või natuke suurema pingutamisega.
*Suurenenud hajameelsus, vahepeal ka mõningane viitsimatus.
*Köha, üldiselt kuivemapoolne, vahepeal rögaga. Mitte väga pidev.. aga päevas mõned hood küll. Olen suitsetaja muidu mitu aastat, aga nii tihedat köha ei ole varem täheldanud.
* Umbes kuu aega rinnad valulikud külgedelt.. peaaegu kaenla alt. Äkki rasestumisvastastest plaastritest? Samas varem ei ole varem ka seda täheldanud, kui siis ainult vahetult enne menustratiooni.

Igaljuhul jah, segaduses natuke, et nii palju asju selle paari kuu jooksul tekkinud.. ja ei oska sellele ise kahjuks mingit seletust ka leida. Ei tea kah enam kuhu nii paljude asjadega pöörduda.

Aga loodan, et saan siit vähemalt mõnele küsimusele vastuse:)

Ette tänades..

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tahaksin väga ütelda, et võtke seda või teist rohtu ja saabki kõik korda. Saan soovitada veelkord perearsti külastust ja kolleegi edasisi soovitusi. Kas rasedus on välistatud vaatamata plaastrite kasutamisele??
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi