puukensefaliit ja imetamine 24.07.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, ma avastasin kolm nädalat tagasi puugi, nüüd on mul puukentsefaliidi haigustunnused. Pearinglus, iiveldus, müratundlikus, peavalu. Mul on 2 kuune imik kodus. Kas peaksin imetamise katki jätma? Kas mu laps võib niimoodi nakkuse saada? Kuidas edasi käituda?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui ausalt ütelda, siis esineb puukentsefaliidi põdemisel 2-3 päevane periood kus haigustekitaja satub rinnapiima ja ohustab nii selle joojat, Teie last.
Kindlasti olete kuulnud lugusid sellest kuidas on saadud kuumtöötlemata lehma või kitsepiima joomisest puukentsefaliit, olukord on sarnane.
Lahendus lihtne, lapsele rinnapiima asendaja raualisandiga ja Teile ravi arsti juhtimisel.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi