puugivaktsiin 04.07.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Viimase puukentsefaliidi vastase vaktsineerimise tegime kogu perega aastal 2002. Siis öeldi, et järgmine tuleb teha 5 aasta pärast. Kogemata kombel unustasime eelmisel kevadel tegemata. Kas peame nüüd kogu protsessi otsast alustama, st. kõigepealt 2 vaktsineerimist kuuajase vahega, siis aasta möödudes ja siis iga kolme aasta tagant? Kas see kõige pikem vahe on 3 või 5 aastat?

Ette tänades,
Anu

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Uurima peaks konkreetse vaktsiini juhendist, see on veidi erinev. Arvan, et võib rahumeeli teha ühekordse süsti ja kaitse püsib edasi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi