Jalad 12.06.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Elan paneelmaja esimesel korrusel ja pörandad on külmad aastaringsdelt,talvel jalad kodus koguaeg külmetasid ja nüüd kuumavad pidevalt.Nii et normaalsed pole nad kunagi.Olen 25.a kahe lapse ema,raseduse ajal olid jalad nagu pakud ja ka kuumasid(nagu surnud olid ka,ei oskagi täpselt kirjeldada).Käin lastega jalutamas iga päev,söön normaalselt.Tegelikult olen aastaid olnud jalgadega hädas.Kui jalgu katsun,tunduvad nad külmad,aga ise tunnen,et pölevad ja paistes on,isegi hommikul ärgates pole muutusi,hommikul tunnen,et tallaalused on ka nagu ümaramad.Mul jalgadel muidu ka väikeseid veresooni välja tulnud peale rasedusi ja emal jalad väga suuri veresooni täis ja jalad paistes.Vanaemal oli suhkruhaigus.Hädas olen ka sissekasvanud varbaküüntega(pole tingitud valest löikamisest) ja kui varbad paistes,siis küünekülg kasvab uuest jälle sisse.Kelle poole pöörduma peaksin ja milliseid uuringuid oleks vaja,et oma enesetunnet parandada?olgu veel öeldud,et suhkur n mul normis ja kehakaal natsa üle normi.Silmaalused on mul ka tumedad ja silmad auku vajunud,a see vöib olla ka muretsemistest ja keerulisest elust.Ette tänades hellas!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oeh. Lai probleemide ring- valulikest jalgadest keerulise elu ja tumedate silmaalusteni.
Saan soovitada perearsti konsultatsiooni, süvendatud läbivaatust, vajadusel täpsustavaid uuringuid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi