kühm turjal? 02.06.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 35 a naisterahvas keda väga häirib kaelal kukla taga turjal kühm. See oleks nagu selline pingetest tekkinud pätsike. On selline töö ka, et koguaeg pean vaatama enda ette lauale. Tavapärasest kaela kondist on ta tõesti ehk minul suurem kui mu abikaasal aga äkki on see minu omapära ???Kunagi masaazis käies massöör nagu ütles, et see jäi pisemaks ja pehmemaks. Kas see on tõepoolset selline pingetest tulenev pätsike või on tegu mingi raskema juhtumiga. Kui ma peeglist ennast profiilist vaatan siis tõepoolest on kole. Olen näinud inimesi kellel turjal selline küür...
tervitades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kaebused ja katsumisleid on omane lihaspingekoldele. Abi on masaazist, iga tund tehtavatest venitusharjutustest tööl. Soovitav ka nõu pidada oma perearstiga. kes uurib teid nö pealaest jalatallani mujal paiknevate sarnaste "pätsikeste" vm suhtes.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi