seedeprobleemid 21.05.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on suur mure, millega ma ei oska enam midagi pihta hakata. Umbes neli aastat tagasi algasid mul seedeprobleemid. Puhitused, iiveldus, kõhukinnisus, väljaheites oli verd. Käisin ultrahelis, kus selgus, et sapiteed on niverdusega ja võivad põhjustada düskineetilisi kaebusi. No sellega perearst midagi peale ei hakanud ja saatis endoskoopilisele uuringule pahaloomuliste kasvajate suhtes. See näitas, et kõik on justkui kõige paremas korras. Veri võis olla ka pidevast kõhukinnisusest. Aga hädad jätkusid ja on järjest hullemaks läinud. Veri kadus ära üsna varsti, aga kõhukinnisus on asendunud kõhulahtisusega ja pole vahet mida söön. Kõht ei ole küll pidevalt lahti, aga üsna tihti siiski ja on tekkinud ka valud, mis vahel on hootised, tugevad ja vahel sellised tuikavad, rohkem nagu alakõhus ja keskel. Valu kestab küll lühikest aega. Ja üsna tihti on mul paha olla, selline iivelduse moodi, aga päris see nagu pole ka. Millega võiks tegu olla ja kuhu ma pöörduma peaksin? Minu perearst on kahjuks selline, kelle juures käimisest eriti kasu pole ja temalt tasub vaid saatekirja nõuda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mõtlen piimasuhkru või teraviljavalgu- gluteeni talumatusele. Seda saab uuringutega kinnitada või välistada. Ja veel. Kui ei suudeta orgaanilist haigust leida ( haigus mida näeb aparaadi või analüüsiga) siis on vaevuse nimi colon irritabile, ehk maakeeli närviline sool. Ka selle raviks on olemas head ravimid. Soovitan taas nõu pidada oma perearstiga, me oleme kõik ühtemoodi tublid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi