kõhu puhitus 09.05.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Selline probleem, et umbes 5 kuud tagasi tekkis mul suur kõhupuhitus. Ise arvasin, et see on normaalne kui sel ajal oli menstruatsioon, aga peal menstruatsiooni ei läinud kõht tagasi normaalseks. ootasin 2 kuud. ikka sama. Kõht punnis, nagu 5kuud rase, pidevad gaasid ja kõhulahtisus, tihe urineerimine ja uriin on pidevalt valget värvi. Käisin perearsti juures tema ütles on ma muretsen üle kõik olevat korras. Günekoloog väitis ka et kõik korras, munasarjas olid lihtsalt suuremad kui peaks. kirjutas mulle kahed tabletid välja ja antibiootikumid. arvas et võib-olla mingi bakter sees.
Läks kõht natukene tagasi normaalseks. Aga siiski on punitus olemas. Kuigi ise on kõva sporditüdruk siis suuremat rasvakihti mul pole. sellepärast asi minujaks väga kahtlane ongi. alakõht oleks nagu mingi surve all. ise kahtlustasi et võib-olla on laktoosi talumatus. kindel pole.
Toitun vägagi tervislikult, kuigi vahel kipun liiga kiiresti sööma, kuna pean kindlatel kellaaegadel sööma ja aega napib.
Mis võiks puhituse põhjuseks olla?
Kuidas oleks võimalik mustamäe või siis keskhaiglas siseorganite uuringutele minna? kontrollida et kas kõik ikka on korras? sondi neelamine peaks ka näitama kas kõik ok on?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ehk perearsti konsultatsioon, laktoosi talumatuse test ja siis vajadusel annab kolleeg saatekirja vastava ala spetsialistile.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi