Palavik, põletik, väsimus 22.04.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 25-aastane naine ning mul on juba neljandat kuud õhtuti väike palavik ja vereproov näitab, et kusagil on põletik.
Asi sai alguse jaanuaris, kui mul oli kõhuvalu ja sellega kaasnes ka kõhulahtisus. Perearst arvas, et küllap kõhuviirus. Kõht sai suurema kõrvalise abita (jõin teed ja võtsin söetablette) korda, kuid väike palavik püsis. Nädala pärast tekkis aga äge nohu (rohekas ja paks) ja palavik püsis 37.6 ringis. Perearst kirjutas antibiootikumid ja nohu taandus. Palavik jäi aga alles ja pidevalt püsib ka väsimus. Kolm nädalat olin sedasi kodus, rohkem ei tahtnud koju jääda, kuna midagi tõsist ei avastatud.
Palavik on õhtuti aga ikkagi tavaliselt vahemikus 37.2-37.4. Igal õhtul enam ei kraadigi, lihtsalt pisteliselt mõnel õhtul nädalas.
Perearst on teinud erinevaid vereproove ja peale põletikunäitaja midagi erilist ei leia. EKG, hambad, kopsud, kilpnääre, kõht, väljaheited, neerud on korras. Aga põletik ja väike palavik on jäänud.
Naistearstil olen ka käinud ning avastati esmane emakakaela düsplaasia. Kuid see ei pidavat põletikku ega palavikku tekitama. Ka reumatoloogi vastuvõtul olen käinud, kuid seal ei osatud midagi arvata.
Varem on olnud kaasasündinud sisemine vesipäisus, mis on kahe operatsiooniga korda tehtud. Esimene operatsioon tehti, kui vesipäisus avastati. Avaldus peavaludes ja olin siis 17 ja teine tehti, kui olin 23. Enam püsivaid peavalusid ei ole.
Kas oskate veel midagi soovitada, mida uurida?
Suur tänu kaasa mõtlemast,
Kerttu

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan võtta asja rahulikult ja proovida oma palavik näiteks üheks kuuks ära unustada. Arvan nii, sest Teid on uurinud 3-4 arsti, tehtud on põhiuuringud ja kõik on korras. Seda nimetatakse hoolsaks jälgimiseks, kui lisandub mõni sümptom, saab edasi minna kui palavik kaob siis on kõik väga hästi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi