Valuline peanahk 02.04.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere hea doktor!

Olen Tatjana Tallinnast,50 a.Üldiselt olen olnud tervem inimene,kui ongi
mingid tervisevead,siis olen sellest ülesaanud kas siis mingite medikamentidega
või siis huumorimeelega.Kuid tean,et ega kõike vist ikka huumori pähe võtta
ei saa.Mul vahetevahel valutab paremapoolne peaosa,Valus on katsuda,

kammida ja üldse puutuda.Valus on ka oimukoht,kiirgab ka kõrva.
Selline valu on vahelduvaeduga,3-4 korda aastas ja kestab ikka
nädalapäeva.Arsti poole põõrdunud ei ole,kuna selline peanaha valulikus
on kadunud iseenesest,kuid tagasipõõrduv.Selline valutundlikus on juba mitmeid aastaid.Ei tea,millega võiks olla tegu--andke nõu ja kas sellega ikka
peab arsti poole põõrduma.

Tänan Teid!

Jõudu ja ilusat kevadet soovides Teile ja Teie patsientidele!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan et tegemist on mõne peavalu variandiga: pingepeavalu, skalbivalu, hemikraania ehk poole pea valu omane mõne migreenivormie. Mis just täpselt selguks hoolsal arstlikul küsitlusel. Kui muid sümptome pole siis väga vajalik arsti külastus ka just pole. Abi võib olla käsimüügi valuvaigistitest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi