täiendav küsimus 12.03.08 / Perearst

Külastaja küsib:

nr 51523 (25.02.08) tänab vastuse eest, kuid ei jää rahule. Ei ole ometi normaalne. et ühel ilusal päeval hakkavad inimesel jalasäärtes pidevad tõmblused-tuksed-võdinad ja et sellest ei maksa väljagi teha! On see närvidest? Veresoontest? Muust? Mingeid seniseid uuringuid ei ole tehtud. Kuna ma ei ole eriline arstilkäija, siis lootsingi saada vihjet, et millise eriarsti poole peaksin antud juhul pöörduma, sest tundub, et asi ei lähe üle, kestab juba mitu kuud. Et millest selline uus häda inimesel võib olla põhjustatud? Nii nagu mainisin, olen teinud magneesiumikuuri - ei aita. "Veerohtu" ei ole ma kunagi kasutanud. Kestvat seisvat asendit ka ei ole, kuna töö on istuv (arvutiga). Puhkan igal õhtul ülestõstetud jalgadega - ikkagi ei aita. Tülitasin oma küsimusega Teid kui nutikat ja asjalikku kogemustega arsti, keda väga paljud sooviksid oma perearstiks! Tänan! HL

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Lugesin Teie kirjast, et olete selle murega arstil käinud ja on uuritud kah, kuid midagi erilist pole leitud. Kindlust annab veresoontekirurgi, neuroloogi ja ortopeedi konsultatsioon. Abiks on ka röntgenogramm põlveliigesest ja lülisambast. Neid uuringuid ja konsultatsioone aitab korraldada Teie perearst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi