öine higistamine 12.02.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere? Olen 32a naine. Minul selline probleem,et viimasel ajal ma higistan öösiti ja terve keha on külma higiga kaetud. Seda pole iga öö,vahest nädalas korra ,vahel rohkem vahel vähem. Ütlen ka ära,et tuba pole soe pigem jahe. Päeval on täesti normaalne pole mingit higistamist. Aitäh Teile

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Võtab ohkama. Ehk ikka ei ole kehalist haigust ja tegemist on närvisüsteemi reaktsiooniga mõnele unenäole, alateadvuse signaalile jm.
Meelerahu annaks ka arsti poolt määratud esmased uuringud, nende normis olek.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi