Pidev iiveldus 04.01.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 21 aastane neiu ning on väike mure. Mure seisneb selles, et kaks aastat tagasi hakkasin tarvitama rasedusvastaseid tablette. Mõni kuu peale seda õhtuti iiveldas, tekkisid peavalud. Vahetasin tablette kuid peavalud ja iiveldus jätkus. Vahel käisin ka ööklubis ning peale seda koju tulles oli halb. Süda paha ning und ei saanud pea käis ringi. Kuigi joonud ei olnud ma midagi. Isegi vahel oli nii, et magama minnes sain tunnikese magada ja siis tõusin sellest, et pea käis ringi ja süda oli paha. Rasedusvastaseid tablette ei võta ma juba aasta otsa, kuid pidevalt iiveldab. Mõtlesin, et äkki on see öösene iiveldus sellest, et ei lähe korralikul ajal magama. Kuid olen noor ja ei saa koguaeg sellest lähtuda. Ning mul on ka probleeme merehaiguse ning ka autos/lennukis ei saa ma mitte kunagi lugeda ega kaartemängida jne. Milles võib prolbeem olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kõige mõistlikum on pöörduda arsti vastuvõtule kes saaks kõike lähemalt täpsustada. Hetkel meenub nii paarkümend erinevat tõbe mis võib sarnaseid nähte põhjustada. Neid kõiki üles lugeda on Teile ehmatav. nii et julgesti esmalt perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi