pidev õhupuudus 12.11.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 35 a. liikuva eluviisiga naine. Suve lõpust peale on probleemiks pidev õhupuudus. Et vajalikku hapniku hulka kätte saada pean pingutatult väga sügavalt hingama ja pidevalt ajab ka haigutama. Abikaasa küsib tihti, kas ma olen unine või väsinud, et pidevalt haigutan. Viimasel ajal olen ka kuidagi rohkem väsinud. Ausalt öeldes tunnen, et see segab minu igapäevast elu ja see pole normaalne. Paar päeva tagasi autoga sõites juhtus aga probleem, mis mind natuke ärevaks tegi. Sõitsin pimedas, vihma sadas ja nähtavus oli väga halb. Tundsin, et olen veidi pinges, sõit oli pikk. Paar kilomeetrit enne koju jõudmist lõi mul vasakusse külge, käsivarde ja õlga valu, niiet mul oli valus rooli keerata. Koju jõudnud, läks see kohe üle.Veel järgmisel päeval oli käsi nagu nõrk ja organism kuidagi väga nõrk. Pisteid ja pingetundeid südamepiirkonnas on ennegi olnud. Koormustesti tegin aasta tagasi, oli korras. Teised rahustavad, et "pinged on meil kõigil". Tean, et pean ilmselt perearstile pöörduma, kuid sooviksin ka teie arvamust lugeda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Küllap on tegemist kaela-seljalihaste pingega, selle korral tekib üsnagi ebameeldiv valu õlga, selga, kätte ka südamepiirkonda. Südamehaiguse tõenäosust vähendab teie vanus.
Pideval väsimusel on jälle väga palju põhjuseid: alates kehvveresust mingist põhjusest, kuni depressioon, norskamine jne jne jne.
Soovitan tõesti perearstipoolset sümptomite ja teie läbivaatuse sünteesi, et saaks juba konkreetsemalt edasi liikuda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi