Hingamisega probleemid 03.11.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!
Mul on järgnev probleem, millele palun abi: nimelt ärkan vahel öösiti üles, kuna ei saa hingata. Algasid need hood 1-2 a tagasi, kusagil pool aastat tagasi taolised käisid 1-2 korda kuus, vahel isegi harvemini (no tegelikult ei pidanud arvet, ega oska täpselt öelda sageduse kohta), nüüd kusagil vist pool aastat oli vahet, ning täna öösel jälle - ärkasin üles, sest ei saanud hingata. Olen ahminud õhku suurte sõõmudega, aga hingemattev seis mitte ei kao esimese suurema õhuahmimise järel, vaid ikka mitu-mitu korda tuleb väga üritada hingata (ei oska ajaliselt öelda, kaua , kuna taolises seisus ilmselt ei hinda adekvaatselt häda kestvust).
Olen muidu 21. aastane üliõpilane, käin tööl-koolis, ärkvel olles ei ole eelpool kirjeldatud seisundit esinenud.
Oleksin väga tänulik nõuande eest - kas peaksin pöörduma eriala arsti poole või mis võiks olla probleemi allikaks? Arvasin 6 kuud tagasi, et ehk kaob viga ise ära ajaga, aga tundub, et ilmselt mitte. Samas järjepidevalt ja sageli siiski vaevused ei käi.

Suured tänud abi eest juba ette! Kõike head!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kahtlustan paanikahäiret võimalik, et ka norkamisest tingitud uneapnoe sündroomi kuigi see on Teie eas väga vähe tõenäoline. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule, kolleeg saab Teid vahetult küsitleda, teha läbivaatuse ja määrata uuringud. Abi oleks koormustestist, spirograafiast jm.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi