õndraluu murd 29.10.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviks teada, et kui kaua ei tohi istuda kui on olnud õndraluu murd? Kui pärast õnnetust paari päeva pärast enam liigutamine (püsti tõus jms) valu ei tekita, kas siis võiks natuke istuda ka juba nädala möödudes? Ja kas kõndimine või püsti seismine ei takista luu kasvamist ehk kas kõndida ja püsti seista võib järjest nii kaua kui jaksab? Samas sooviks ka muid soovitusi, et kuidas toimida ja kuidas kiiremini terveks saada.

Ette tänades,
Helen

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Tavaliselt on säästev reziim nii 2 kuud. Selle aja jooksul ei tohiks teha suuri füüsilisi pingutusi, istuda kõval alusel kestvamalt. Taastumist aitab kaltsiumirikas toit, eriti piimatoidud. Täpsemat teavet jagab Teie raviarst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi