Kas astma ? 12.10.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere ! olen 47a, jäin haigeks, tundus, et kylmetasin, peavalu ja rinnus oli valus, kui hingasin tugevamini välja, köga, arst tegi kopsu pildi, öeldi, et komsup6letik, kästi teha vereproov, see oli korras...nyyd juba 2 nädalat möödas, aga sees ikka ragiseb ja räga tuleb ka, (palavikku ei ole olnud, yleeelmine aasta oli ka kopsup6letik, siis ka ei olnud palavikku...)tarvitasin antibiootikume kogu aeg, aga ei midagi, ...10a tagasi oli mull astma, kestis pool aastat, siis kadus äkki ära, siiamaani ei olnud midagi, kas see v6ib olla astma, praegu ?

aitähh !

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Küllap on tegemist atüüpilise kopsupõletikuga. Selle raviks ikka põletikuravimid arsti ettekirjutusel. Astmale on omane pigem vilistav hingamine, raskendatud väljahingamine ja sümptomite tugevnemine külmas ja füüsilisel koormusel.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi