rütmihäire 08.10.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 46 a suhteliselt terve ja heas vormis naisterahvas. Tunnen, et viimastel päevadel süda tudiseb ja väriseb periooditi rahuolekus nagu tallesaba, eriti segab see õhtul enne uinumist. Vahel on selle "värina" asemel ka lühiajaline tahhükardiahoog. Tekkis see häda peale haimoriidi põdemist ja ninast polüübi eemaldamist eelmisel nädalal, ka füüsiline ja psüühiline koormus on olnud viimasel kuul tavalisest suurem. Mingit väsimust ega ärevust ei kaeba. Kuidas sellest hädast vabaneda?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan kiiremas korras minna kas perearsti vastuvõtule või haigla EMO osakonda ja lasta südant kontrollida. Kui selgub, et tegemist on nt kodade virvendustüüpi rütmihäirega, aitab varasem ravi kiiremini lahendada olukorra. EMO-s ei tohiks keegi pahaseks saada, kuna on tegemist rütmihäire kahtlusega ja aeg loeb.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi
Istanbul, 09.10.2007