13a poisi areng 28.09.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
pöördun Teie poole oma 13 aastase poja mure pärast. Nimelt kurdab minu poeg, et tema ühel rinnanibul on katsudes nagu kõva tükk sees juba nii paar kuud ja veid ka valulik, teine rinnanibu aga pehme. Väliselt täiesti ühesugused ja normaalsed. Kas tegemist võib olla kasvava keha tavapärase arenguga või peaksime pöörduma arsti poole? Kui jah, siis millise spetsialisti poole?
Ette tänades vastuse eest!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
See on üsna sage noormeheks sirgumisel. Põhjuseks on hormonaalsed muutused kehas, millele reageerib rinnnanäärmete tundlik kude. Jälgida rahulikult, kui probleem ei lahene 1 kuu jooksul, siis esmalt perearsti konsultatsioon.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi