Reie süvaveeni põletik? 31.07.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Kõigepealt vabandan, et selle küsimuse siia esitan. Kuna ei leidnud nimistust veresoontearsti ja kirug on ka puhkusel, kirjutangi siia .....

Mure selline: parema reie ees-ülaosas, otse kubeme kõrval on mul umbes peopesa suurune koht, mis algul (paar kuud tagasi) oli selline tundlik. Paar nädalat tagasi hakkas see koht kihelema, nagu seespoolt oleks nõgesekõrvetus. Kohati oli see kõrvetus ka valulik. Viimastel päevadel on üldine kihelus kadunud, aga aeg-ajalt tekivad tugevad torked - nagu keegi suskaks reie seestpoolt nõelaga ...... ja üsna valusasti. Kas tegu võib olla süvaveeni põletikuga? Olen vahel määrinud seda kohta Venorutoniga.

Lisainfoks niipalju, et olen 32-aastane, paremal säärel on kahes kohas veenilaiendid alates keskkooli lõpust, aga need pole kunagi muret teinud, ka raseduste ajal ei valutanud ega suurenenud.
Mu emal on mõlema jala pindmised veenid ära opereeritud. Ka vanaemal ja vana-vanaemal on veenidega probleeme olnud - seega suguvõsa viga.
Samuti kipun istudes panema parema jala üle vasaku põlve, see käib mul täiesti automaatselt. Paar viimast aastat olen püüdnud seda jälgida ja jalga mitte üle põlve panna istudes, aga kahjuks see alati ei õnnestu.

Kas veresoontearstile minekuks peab olema ka perearsti saatekiri?

Ette tänades
Anneli

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kirjeldus vastab tromboflebiidile, päris süvaveenipõletik see just pole, midagi sinna kanti. Sarnaseid vaevusi võivad põhjustada veel mitmed erinevad haigused.
Raviks ehk kõige mõistlikum on aspiriin 300 mg päevas, naha kuumamise-punetuse peale külma kompressi ja tasapisi nähud vaibuvad. Sedasorti vaevuse ja perekondliku riski korral on HORMONAALSED RASESTUMISVASTASED VAHENDID KINDLASTI VASTUNÄIDUSTATUD, ST NEID EI TOHI KASUTADA.
Jah, veresoontearstile minekuks on vajalik perearsti esmased uuringud, diferentsiaaldiagnoos.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi