Lampjalgsus 16.07.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Selline mure, kunagi hakkas selg valutama. Käisin ortopeedi juures, kes ei leidnu mingit probleemi - ütlesid vaid, et on lihasevenitus. Pärast 3-4 aastat läksin uuesti, sest selg andis ikka tunda. Jällegi öeldi ilma pilti vaatamata ja kätt külge panemata, et mul on lihase venitus.

Peagi käisin sõjaväe arstlikus komisjonis kus sain tead, et mul on 2. Astme lampjalgsus. See probleem ei olnud ennem tunda andnud, kuid nüüd on jalad valutama hakanud. Algul arvasin, et on normaalne, et jalad õhtuks ära väsivad aga ka mu vend käis arsti juures sama probleemi pärast ja talle öeldi, et see pole normaalne. Nüüd on mul jalad ka tugevamalt valutama hakanud.

Pärast seda hakkasin natuke uurima lampjalgsuse kohta ja lugesin, et see tekitabki jalavalusid ja seljavalusid.

Ja nüüd siis küsimus - kas on võimalik, et kõik see aeg on mul selg valutanud lampjalgade pärast? Ja kas lampjalgsus tekitab valu ka hüppeliigestele või kõõlustele? Kas mu jalgadele ja seljale oleks hea ka sõjaväe režiim?

Vastust ootama jäädes!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kõik varjandid on võimalikud. See et lampjalgsus põhjustab valu hüppeliigese prk ja ka see, et lampjalgsus põhjustab lülisamba pingeseisundit ja nii ka valu.
Kõik sõltub seisundi raskusst, sellest ka sobivus sõjaväkke.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi