palavik ja peavalu peale antibiootikumikuuri 15.07.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
kahtlustasime noormehel allergiat-nina kinni ja kurgus midagi klimbitaolist mis ajas köhatama.Claritin ei aidanud. Lisandus palavik ja rohkem köhatamisi ja valulikke.Tehti vereanalüüs mis väidetavalt oli korras, aga kirjutati välja antibiootikum.5-päevasest kuurist on möödas 3 päeva aga köha on valulikm, pea valutab peaaegu kogu aeg(leevendamiseks võtab paratsetamooli) ja öösiti tõuseb palavik 38-39-ni.Hommikul on enesetunne üsna normaalne.Kas võib tegu olla puugihammustusega?Kuigi tegu on linnainimesega ja metsas ta ei käi.
Loomulikult saadame ta esimesel võimalusel uuesti arsti juurde, aga oleks väga usaldusväärne kuulda ka Teie nõuannet.
Tänades, Anu

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Küll tahaksin midagi kena ja tarka ütelda, kuid saan soovitada vaid oma arsti külastust ja seisundi täpsustamist arstliku läbivaatuse ja vajadusel täiendavate uuringutega. Palaviku põhjuseid on väga palju, neid kõiki loetleda oleks Teie liigne hirmutamine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi