veel üks küsimus vermoxi ja imetamise kohta 15.06.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 7-kuuse lapse ema ja imetan teda alles. Avastasin, et mul on solkmed ja arst määras mulle Vermoxit. Ei soovi kuidagi imetamist veel lõpetada, aga nüüd, kui olen fakti ees, et pean hakkama ravimit võtma. Tegelikult siit küsimus, sarnane eelmisele siin foorumis olevale - kas te oskate öelda, kas on mingisuguseid juhtumeid, kust on teada Vermoxi mõju lapsele rinnapiima kaudu? Peaksin ravimit võtma 2x ja 2 nädala pärast veel 2x. Perearst polnud kindel toimes lapsele ja ütles, et võiksin ca 4 päeva (ravimi võtmise päevad k.a) mitte toita rinnaga ja lihtsalt piima välja lüpsta ning siis võiksin kuni järgmiste rohtudeni imetada. Proviisor apteegis aga ütles, et ma küll ei tohiks imetada. Perearst oli suhteliselt kahtleval seisukohal, tal puudub sarnase juhtumi kogemus. Kas te oskate mulle nõu anda - kas võiksin jätkata imetamist perearsti skeemi kohaselt või peaksin imetamise lõpetama?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et ravi ajal on mõtekas loobuda imetamisest. Lapse kahjustamise oht on väga väike, 7 kuune laps saab ka lisatoitu. Tasub ka last uurida ussnugiliste suhtes.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi