jalakrambid 02.06.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere kaunist laupäeva! Mul on mure, sest olen hädas jalakrampidega juba mitu kuud ja just öösiti.Apteeker soovitas võtta magneesiumi tablette ja ravikuuri ajal olid harva nõrgad krambid.Paar päeva tagasi lõpetasin tablettide võtmise(kuna ravileht karbis soovitas teha vahe peale kuuajalist kuuri) ja täna öösel oli jälle hirmus krambihoog.Algab see reite tagakülgedelt ja liigub alla sääremarjadesse-seda kõik saadab piinav valu !Ei aita vana õpetus lükata kand ette ja varbad enda poole, jalad on nagu kivist , ei saa liigutadagi.Kui pika vaeva peale lõpuks püsti sain ja nende "puujalgadega" natuke käia püüdsin, siis umbes 5 minuti pärast hakkasid valu ja krambid tasapisi järgi andma. Praegu hommikul on lihased sellest nõrgalt hellad.Miks need krambid tekivad? Ometi ma ju võtsin tablette, mida pean veel tegema. Võin enesekriitilliselt öelda, et olen veidi ülekaaluline, kas see nn. soodustab seda? Minu piitspeenel töökaaslasel on aga sama kaebus!? Palun aidake nõuga, ma ei julge enam õhtul magama minnagi.ei taha seda metsikut valu ja vastikut krambitamist enam kogeda!! Teile kõike head soovides üks naine 50+

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Küllap peitub probleemi põhjus Teie töös. Seisundit soodustab kestev seismine, sundasend, jalgadel " tammumine". Müüjad, juuksurid, õpetajad jm töötajad on seisust tabatud. Abi võiks olla venitusharjutustest jalgadele, soe dush või vann õhtul, jalgade voolimine algul asjatundja hiljem Teie enda poolt. Mineraalid suukaudu on toredad, kuid toime on seletatav platseebo ehk uskumusefektiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi