lapseootel naine palavikus 11.05.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et olen juba 6. ndat päeva palavikus. Päeval püsib temperatuur 37.4, õhtuks tõuseb taas 38 peale. Hooti on nina kinni, aga konkreetset nohu nagu ei ole. Nuuskamisel midagi ei eritu või siis eritub kergelt läibipaistev ollus.
Alates kolmandast päevast umbes on tekkinud hooti ka köhahood. Kinnine köha. Olen palavikku püüdnud alandada vaheldumisi kummeli,pärnaõie ja mustsõstra teega. Või siis sooja sidruni ja mee vett joonud ning õhtuti viinasokke teinud ja lahustatud viinaga määrinud. Perearst on nooruke ja ei osanud midagi öelda. Köha leevendamiseks soovitas islami sambliku imemistablette ja kirjutas antibiootikume (Amoxicillin-RPH tbl 500 mg N20). Kuna olen aga umbes 30 nädalat rase, siis olen kuulnud, et raseduse ajal pole antibiootikume võtta soovitav ning teiseks, vabandust minu teadmatust kui eksin, siis sisaldab amoxicillin penicillin´i. Mina aga olen kõikvõimalike penicillini sisaldavate ravimite suhtes allergiline, kuigi perearst teab nii seda kui ka seda, et last ootan. Mida teha, kuidas enda ravida või milliseid lisauuringuid soovitate? Kas on möödapääsmatu antibiootikumide võtmine ja kuidas see võib raseduse ajal lapsele mõjuda?

Ette tänades
lapseootel ema

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist !
Raseduse ajal ravides on kuldreegliks vajadus otsustada ravist tuleneva kasu emale ja võimaliku kahju lapsele. Mida just Teie arst ravib ja mis on tema argumendid on minul siinkohal väga raske oletada. Soovitan kõike täpsustada oma arstilt. Tavapärane on et haige kuulamise katsumise järel tehakse täisverevere, CRV ja pissiproov. Kui analüüsid näitavad raskemat põletiku on põhjendatud edasised otsingud haiguse suhtes. Järgneb ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi