kühm jalalabal 07.05.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 25-aastane naisterahvas. Mul on juba mitmendat kuud jalapöia paremal küljel kühm, mis kasvab üha suuremaks. Kühmu on silmaga näha, teise jalaga võrreldes on kühmuga jalg otsekui veidike moondunud, kuigi mitte nõnda palju, et king jalga ei mahuks. Jalg on otsekui paistes. Tunnen päevast päeva üha suuremat valu, mis lööb välja eriti peale kõndimist, kui ma puhkan (ma ei kanna kõrgeid kontsasid). Mida see kühm endast kujutab?

Tegin jalast ka foto, mida võib näha järgneval aadressil - http://img442.imageshack.us/img442/2568/xxxnv4.jpg

Kuna kolisin just Tartust Tallinnasse, ei ole mul veel perearsti ja ma olen juba aru saanud, et siin on perearstile registreerimin ülimalt problemaatiline, kuna nimekirjad on kõik täis. Seetõttu mul ongi mure, et juhul, kui mu haigus võib osutuda tõsiseks (olen "linna pealt" kuulnud, et kühm võib olla kasvaja), ei tohiks vist oodata see kuu aega, mis kulub perearstile jõudmiseks, kes mind siis suunaks. Siit siis küsimus - kuidas saada otse erialaarsti juurde ja millise arsti juurde täpsemalt minna?

Ette tänades abi eest,
Triin

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Triin !
See on minu kliinik.ee praktikas teine kord kui saan ka midagi näha.
Soovitan lähemas polikliinikus pöörduda kirurgi konsultatsiooniks. Siis tuleb oleneb raviasutusest vist maksta visiiditasu 150 kr ja peaks saama kohe jutule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi