Soolane/Mõru maitse suus 07.04.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on olnud juba paar kuud probleeme sellega, et suus on mõru maitse.
Maouuringud on korras.Arst arvas, et refluks ja kirjutas Nexumi,millest abi ei ole.Nüüd on paar nädalat mõru maitse asendunud tugeva soolase maitsega, mis on isegi huuled katki teinud.Soolane maitse häirib väga kuna ma ei tunne üldse söögi maitset.Öösiti suu kuivab tugevasti.Veresuhkur on korras.
Milles võib olla asi?Mida süüa/juua et leevendust oma probleemile saada?
Ette tänades 39 a.naine

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
ikka uuringud, arstlik analüüs, põhjuse jälile saamine ja selle ravi.
Esmalt perearst, kolleeg uurib kõike lähemalt, on palju pisiasju, mille peale patsient ei oskagi tulla.
Järgnevad uuringud, konsultatsioonid selgitavad tõed ja saab alustada põhjuse raviga.
Head tervist soovides,
madis Veskimägi