Imelik valu kaenla all 23.03.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23 aastane naine. Olen tegelikult juba paar aastat tundnud paremal kaenla all imelikku valuaistingut. Kunagi katsus günekoloog rindu ja kaenlaaluseid, ütles et kõik paistab olevat korras, ainult lümfisõlmed paremal kaenla all natuke suuremad, aga et kui midagi ei muutu, siis ei ole vaja muretseda. Kasutasin ka rasedusvastaseid bille, mistõttu ta ütles et mul võivad ka rinnad nende mõjul olla liiga tundlikud ja rinnakude võib suruda vastu lümfe. Umbes aasta hiljem katsus perearst kaenlaalust, ütles et ei ole mitte kui midagi seal imelikku ja et lümfisõlmi ei ole isegi tunda. Nüüdseks olen loobunud rasestumisvastastest vahenditest, peale loobumist mingi aeg ei olnud nagu midaig tunda aga nüüd vahel ikka kuidagi imelik. Lümfisõlmi ma ei tunne ja muud ka mitte, nüüd tundub nagu valu oleks rinna peal rinnalihases. Trenni ma teen harva, aga kui teen siis peale seda samuti lihased valutavad ja siis tundub et nii vasakul kui paremal on olukord samasugune. Millest selline asi võib olla? Ebamugavus on kestnud juba aastaid stabiilselt üsnagi ja muidugi väga häiriv see ei ole, kui ma vaid teaks et ei ole kindlasti põhjust muretseda. Olen lugenud, et naistel võivad ka ilma põhjuseta näiteks rinnad valutada. Äkki oskate midagi öelda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Rindade valulikus võib esineda täiesti tervetel naistel. See on seotud menstruaaltsükliga, vähene valulikus võib esineda tsükli keskpaigas ja teisel poolel. Ennast väga katsuda ka ei tasu, siis võib ühel hetkel tunduda, et kõik kohad on imelikud ja valusad. Kui arstid on Teiega rahul, siis olge ise samuti endaga rahul.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi