pearinglus 20.03.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul oleks selline kúsimus,et millele vóib see viidata,kui mul kuskil pool aastat kaib pea ringi ja sellised kuumad ja kúlmad hood ka peas! Póen ka árevushaire all! Olen 33 aastane ja ootan last praegu! Aga tahtsin teada,et kui mul peas paha hakkab,ennem láheb keha kuumaks ja siis pea káib ringi ja silma mustad on sellel ajal suured! Kas see vóib olla ajuvereringeháire ja ohtlik? Peale hoogu láheb ka mustad váikseks tagasi! Vói teevad ka árevushood seda vói kui pea káib ringi,kas siis normaalne,et silma mustad nii suureks láhevad?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Teie vaevus võib olla tingitud ärevushäirest. Ka rasedus on seisund meille ajal on võimalikud väga erinevad tundmused. Rahvas kipub sageli selliseid vaevusi seostama ajuvereringehäiretega, arvates põhjuseks ajuveresoonte haigused ja muud koledad seisundid. Uuringud näitavad, et veresoontehaigused sellistel vaevustel on pea 10 kordselt üle pakutud.
On ka seisund, nimega ortostaatiline hüpotensioon, mille korral vererõhk langeb veidi ja sellega kaasnevad ka sellised nähud. Seisund pole ohtlik, seda saaks ennetada kui peale lamamast või istumast tõusmist mitte kohe edasi kiirustada, vaid oodata 5-10 sekundit ja kõik möödub.
Head tervist Teile ja teie lapsele.
Madis Veskimägi